BADANIE STRESS PRINT

ZAPISZ SIĘ NA BADANIE

Nowość: Zbadaj poziom neuroprzekaźników i hormonów stresu wykonując proste i nieinwazyjne badanie ze śliny i z moczu – Stress Print!


Kto powinien wykonać badanie StressPrint?

 • Osoby poddane przewlekłemu stresowi psychologicznemu np. pracownicy korporacji, służby zdrowia, pracownicy zmianowi, , policjanci, strażacy, ochroniarze
 • Osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne i neurologiczne: depresja, przewlekłe zmęczenie, nerwice, lęki, ADHD, choroba Parkinsona, schizofrenia, autyzm, problemy z koncentracją, bezsenność,
 • Osoby uprawiające wyczynowo sport
 • Osoby z zaburzeniami hormonalnymi np. zespółem napięcia przedmiesiączkowego, zespołem policystycznych jajników
 • Osoby z zaburzeniami libido
 • Osoby z fibromialgią i nadwrażliwe na ból
 • Osoby cierpiące na przewlekłe bóle głowy i migreny
 • Osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne np. choroba Hashimoto, cukrzyca typu 1
 • Osoby z nadwrażliwościami pokarmowymi
 • Osoby z problemami żołądkowo-jelitowymi np. IBS, wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby zapalne jelit
 • Osoby z kołataniem serca, drżeniem rąk i ciągłym niepokojem
 • Osoby z problemami skórnymi np. trądzikiem, AZS
 • Osoby cierpiące na częste infekcje wirusowe i bakteryjne np. opryszczka, angina
 • Osoby z zaburzeniami metabolicznymi np.otyłością, insulinoopornością, cukrzycą typu 2

Czynniki wywołujące stres są bardzo różne, powszechnie przyjmuje się, że stres jest wywoływany czynnikami psychologicznymi np. trudną sytuacją życiową, wymagającą pracą. Jednak stres może wywoływać także nieprawidłowe odżywiane, brak snu, nadwrażliwości pokarmowe, kofeina, hałas, intensywny wysiłek fizyczny.

Jakie są objawy przewlekłego stresu?

Jakie neurohormony są oznaczane w badaniu StressPrint?

W badaniu oznaczane jest 8 neurohormonów.

Z moczu: serotonina, dopamina, adrenalina, noradrenalina, glutaminian i GABA

Ze śliny: kortyzol (w trzech punktach) i DHEA (w dwóch punktach)


STRESS PRINT – JEDYNE BADANIE NA RYNKU KOMPLEKSOWO OCENIAJĄCE GOSPODARKĘ NEUROHORMONALNĄ


Główną funkcją adrenaliny jest bardzo szybkie doprowadzenie organizmu do stanu, w którym jest on gotowy do działania na najwyższych obrotach. Bardzo często adrenalina nazywana jest on hormonem 3 x F (z ang. fright, fight, flight), czyli hormonu strachu, walki, ucieczki.
Noradrenalina podnosi ciśnienie krwi, poziom uwagi, czujność, koncentrację, chęć do działania, motywację oraz poprawia funkcje ruchowe.
Dopamina działa głównie pobudzająco. Jest kluczowa dla koordynacji, funkcji ruchowych, pamięci, uczenia się, koncentracji, jak również sprawności umysłowej. Współdziałając z serotoniną, dopamina poprawia nastrój, reguluje układ nagrody, a tym samym zapał i motywację.
Serotonina, nazwana również hormonem szczęścia, jest ważną substancją przekaźnikową w mózgu, produkowaną przez ośrodkowy układ nerwowy oraz śluzówkę jelit.
Glutaminian wytwarzany jest w ośrodkowym układzie nerwowym i jest neuroprzekaźnikiem pobudzającym. Pełni on wiele ważnych dla mózgu funkcji m. in. uczeniu się i zapamiętywaniu, kontrolowaniu ruchów, umiejętności postrzegania środowiska i adaptowania się do niego. Razem z GABA reguluje apetyt.
GABA jest związkiem bardzo istotnym dla pamięci i uczenia się. Zapobiega nadmiernemu obciążeniu sensorycznemu, wykazuje działanie znoszące lęki, relaksujące, wzmacniające sen, redukujące ból, przeciwskurczowo i stabilizujące ciśnienie krwi.
Kortyzol odpowiada za adaptację organizmu do czynników wywołujących stres. Ważną funkcją kortyzolu jest aktywacja metabolizmu mająca na celu mobilizację rezerw energetycznych. Stymuluje on również rozpad białek z włókien mięśniowych. Jeżeli uwolniona w ten sposób energia nie zostanie spożytkowana, zostanie zmagazynowana jako tłuszcz w okolicach brzucha i szyi.
DHEA jest również nazywany „hormonem młodości” i powstaje z cholesterolu, głównie w korze nadnerczy. DHEA jest bezpośrednim antidotum na kortyzol, równoważy reakcję stresową wywołaną kortyzolem, tym samym pomaga radzić sobie ze stresem.


Jak wykonać to badanie?

Dzięki opatentowanej technologii Dry Spot możesz w bardzo prosty sposób pobrać próbki nawet w domu. Skontaktuj się z nami, a wszystko Tobie wyjaśnimy: telefonicznie lub w siedzibie CME.

Dlaczego warto wybrać Stress Print?

 1. Badanie umożliwia określenie aktualnego obciążenia organizmu stresem
 2. W badaniu zostają oznaczone wszystkie istotne neuroprzekaźniki i hormony stresu
 3. Na podstawie wyniku badania możliwa jest odbudowa równowagi neurohormonalnej organizmu indywidualnie dobranym planem żywieniowym i suplementacją
 4. Raport wyniku zawiera szczegółowy opis badanych parametrów oraz wskazówki dotyczące zmian w odżywianiu oraz przyczyn nieprawidłowych wyników.

ZAPRASZAMY!

ZAPISZ SIĘ NA BADANIE

 

TOP