GRZYBICA POCHWY

ZAPISZ SIĘ NA BADANIE

Na grzybicę pochwy narażone są najbardziej:

  • kobiety ciężarne
  • kobiety stosujące antykoncepcję
  • kobiety przed miesiączką (w drugiej fazie cyklu)
  • Kobiety cierpiące na cukrzycę, nadwagę lub otyłość
  • Kobiety z niedoczynnością tarczycy
  • Kobiety w okresie menopauzy

Objawy grzybicy pochwy:

  • swędzenie i pieczenie pochwy
  • gęsta, zazwyczaj w białym kolorze, serowata wydzielina z pochwy
  • bolesne stosunki płciowe
  • ból i pieczenie podczas oddawania moczu

Sprawdź, czy nie cierpisz na grzybicę ogólnoustrojową, grzybica pochwy może być jej symptomem!

grzybica pochwy

Dowiedz się, jak skutecznie się jej pozbyć.
Tylko jedna kropla, a tak wiele informacji na temat Twojego stanu zdrowia


WAŻNE:

Przy zakażeniach grzybiczych pochwy należy zawsze sprawdzić, czy pierwotnym źródłem infekcji jest śluzówka pochwy i nie doszło do ogólnego zakażenia organizmu.

Dzięki Mikroskopowemu Badaniu Żywej Kropli Krwi dowiemy się, czy zakażeniem jest objęty cały organizm. Przy nawracających grzybicach pochwy, często nasilających się po stosunku płciowym - ta szansa zwiększa się.


JAK WYGLĄDA I OBJAWIA SIĘ GRZYBICA POCHWY?

Zakażone kobiety odczuwają jedynie lekki świąd w okolicy ujścia zewnętrznego pochwy, zwłaszcza przed miesiączką i nieświadome zagrożenia stanowić mogą źródło zakażenia dla swojego partnera. Schorzenie często ma przebieg ostry lub przewlekły i nawrotowy z okresami poprawy i pogorszenia. Objawy grzybicy zwykle rozwijają się szybko i gwałtownie, czemu towarzyszy ból, świąd i pieczenie w obrębie pochwy, które często nasilają się po stosunku płciowym. Błony śluzowe pochwy i sromu są obrzęknięte i zaczerwienione, a na ścianach pochwy zwykle widoczne są punktowe, rozsiane białe serowate naloty. Równocześnie pojawiają się piekące, gęste i serowate upławy przypominające ścięte mleko, lub rzadkie i wodniste. Objawom tym towarzyszy ból i pieczenie przy oddawaniu moczu oraz ból podczas stosunków płciowych. Zakażenie przechodzi często ze śluzówek na skórę warg sromowych, uda, krocze, pępek, pachwiny, okolice podsutkowe oraz przestrzeń międzypośladkową wywołując obrzęk tkanek i nieprzyjemne objawy pieczenia i świądu. Ma zwykle charakter typowego wyprzenia grzybiczego, często z krostkowymi wykwitami na obrzeżach stanu zapalnego. Oprócz pochwy zaatakowane chorobą mogą być również: szyjka macicy, gruczoł przedsionkowy, pęcherz i cewka moczowa. Przewlekająca się grzybica sprzyja powstaniu nadżerki szyjki macicy i pochwy, niosące zagrożenie rozwojem komórek nowotworowych.

Bez wyleczenie grzybicy ogólnoustrojowej - leczenie miejscowe grzybicy pochwy nie ma sensu.

Źródło: A.Janus: Nie daj się zjeść grzybom Candida

GRZYBICA TO CHOROBA OBOJGA PARTNERÓW

Przy problemach z grzybicą pochwy nie można zapomnieć o tym, aby jednocześnie leczony był partner. Leczenie tylko jednej osoby niestety daje krótkotrwały efekt.

Z tą myślą przygotowaliśmy dla Państwa promocje, tzw Pakiet Rodzinny, na który zapraszamy pary, a także rodziny z dziećmi. 

Grzybica ogólnoustrojowa może dotyczyć każdego z NAS!

 Osłabienie odporności: stres, antybiotyki, leki sterydowe, leki hormonalne/antykoncepcja, papierosy, alkohol, nieprawidłowa dieta, dysbioza jelit, namnażanie się Candida Albicans, zwiększona przepuszczalność jelit, osłabiona bariera: śluzówka jelit-krew

Grzybica ogólnoustrojowa

wzdęcia, gazy, nieprzyjemny zapach z ust, zaburzenia koncentracji, zmęczenie, nerwice, depresje, problemy z pamięcią, bóle głowy, bóle mięśni, zapalenia zatok, alergie, częste infekcje, trądzik i inne objawy

Grzybica paznokci, Grzybica stóp, Grzybice skóry, Grzybica pochwy, Grzybica penisa, Grzybica jelit


Wykonaj Mikroskopowe Badanie Żywej Kropli Krwi
Tylko jedna kropla, a tak wiele informacji na temat Twojego stanu zdrowia

ZAPISZ SIĘ NA BADANIE

TOP