TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE

ZAPISZ SIĘ NA BADANIE

Sprawdź czy to co jesz ma wpływ na Twoje zdrowie!

Możesz nie wiedzieć o nietolerancji ! Test na nietolerancje pokarmowe bada przeciwciała klasy IgG, co oznacza, że objawy po spożyciu pokarmu pojawiają się dopiero po kilku godzinach, a utrzymują się nawet do kilku dni, a nawet tygodni!

Nietolerancja pokarmowa (in. Nadwrażliwość pokarmowa) jest niepożądaną reakcją organizmu na spożywany pokarm, a jej objawy są bardzo różnorodne i niespecyficzne, co wynika z mechanizmu reakcji pokarmowo-specyficznych IgG. Dolegliwości mogą dotyczyć różnych układów jednocześnie, natomiast aż w połowie przypadków manifestuje się od strony układu pokarmowego.


Uwaga: Wszystkie testy wykonuje się pobierając krew z palca.
Badania wykonujemy u dzieci od 1-2 roku życia.


Jeśli występuje u Ciebie jakikolwiek z podanych niżej objawów możesz cierpieć na nietolerancję pokarmową. U chorych może się w tym samym czasie, pojawiać kilka symptomów. Wykonaj wtedy test na nietolerancje pokarmowe!

 

Najczęściej występujące objawy nietolerancji pokarmowej

test na nietolerancje pokarmowe

Jak pokarmy mogą inicjować przewlekły stan zapalny?

Reakcje odpornościowe z udziałem IgG mediowane przez pokarmy są złożone, w związku z tym objawiają się w godziny lub dni po ekspozycji na nietolerowany pokarm. Nieustanne spożywanie pokarmów, na które występuje nadwrażliwość, prowadzi do przejścia stanu zapalnego w fazę przewlekłą.

Przyczyny nadwrażliwości pokarmowej typu III

Jako główną przyczynę nadwrażliwości pokarmowej typu III wymienia się nieszczelność bariery jelitowej, czyli fizjologicznej struktury pełniącej ważną rolę w utrzymaniu homeostazy organizmu.

Jak zbadać nietolerancję pokarmową?

Wykonując badanie pokarmowych IgG, które wskaże produkty nietolerowane, mogące być przyczyną twoich dolegliwości. Na podstawie wyników możliwe jest sprecyzowanie zaleceń żywieniowych, które będą oparte o produkty tolerowane. Tak spersonalizowane zalecenia pozwolą na celowaną i skuteczną dietoterapię oddziaływającą na cały organizm, wspierającą leczenie przewlekłych schorzeń.

 

     FOOD DETECTIVE     FOOD PRINT 80+              Badanie flory jelitowej

        FOOD TEST 40     FOOD PRINT 120+             Badanie genetyczne

                                    FOOD PRINT 160+            Badanie poziomu stresu

                                    FOOD PRINT 220+             Badanie na pasożyty


Sprawdź -> Najczęstsze pytania dotyczące nietolerancji pokarmowej


Dlaczego warto wykonać test na nietolerancje pokarmowe?

Nie powinno się lekceważyć niebezpieczeństwa, jakim jest nietolerancja pokarmowa. Nawet jeśli nie stwarza ona bezpośredniego zagrożenia dla życia, może znacząco pogarszać stan zdrowia i jakość życia. Przypadki występowania nietolerancji pokarmowej zdarzają się niezwykle często. Szacuje się, że może być nią dotknięte nawet 45% populacji. Jeśli występują u Ciebie jakiekolwiek objawy nietolerancji pokarmowej i jeśli upewniłeś się, że Twoje objawy nie mają innych ukrytych przyczyn, warto byłoby zrobić test na nietolerancje pokarmowe.

 


Z naszych obserwacji wynika, że ok. 80% - 90% osób, które wykluczyły z diety produkty nietolerowane zauważyły poprawę samopoczucia, z czego dla ok. 30% była to zdecydowana poprawa, która znacząco wpłynęła na ich codzienne funkcjonowanie i poprawę stanu zdrowia.


Testy na nietolerancje pokarmowe wykonujemy już od wielu lat, byliśmy jednym z pierwszych gabinetów, które je oferowały, mamy duże doświadczenie, pomogliśmy już wielu osobom – możesz nam zaufać!

 

ZAPISZ SIĘ ONLINE

CENNIK


Masz więcej pytań dotyczących nietolerancji pokarmowych?
Zajrzyj tutaj
lub zadzwoń do naszego dietetyka klinicznego: 724 200 052

TOP