TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE

ZAPISZ SIĘ NA BADANIE

Sprawdź czy to co jesz ma wpływ na Twoje zdrowie!

Możesz nie wiedzieć o nietolerancji ! Test na nietolerancje pokarmowe bada przeciwciała klasy IgG(1-4)! Oznacza to, że objawy po spożyciu pokarmu pojawiają się dopiero po kilku godzinach, a utrzymują się nawet do kilku dni, a nawet tygodni!

 

CENNIK


Uwaga: Wszystkie testy wykonuje się pobierając krew z palca.
Badania wykonujemy u dzieci od 2-3 roku życia.


Jeśli występuje u Ciebie jakikolwiek z podanych niżej objawów możesz cierpieć na nietolerancję pokarmową. U chorych może się w tym samym czasie, pojawiać kilka symptomów. Wykonaj wtedy test na nietolerancje pokarmowe!

Najczęściej występujące objawy nietolerancji pokarmowej

test na nietolerancje pokarmowe

Dlaczego warto wykonać test na nietolerancje pokarmowe?

Nie powinno się lekceważyć niebezpieczeństwa, jakim jest nietolerancja pokarmowa. Nawet jeśli nie stwarza ona bezpośredniego zagrożenia dla życia, może znacząco pogarszać stan zdrowia i jakość życia. Przypadki występowania nietolerancji pokarmowej zdarzają się niezwykle często. Szacuje się, że może być nią dotknięte nawet 45% populacji. Jeśli występują u Ciebie jakiekolwiek objawy nietolerancji pokarmowej i jeśli upewniłeś się, że Twoje objawy nie mają innych ukrytych przyczyn, warto byłoby zrobić test na nietolerancje pokarmowe.


Z naszych obserwacji wynika, że ok. 80% - 90% osób, które wykluczyły z diety produkty nietolerowane zauważyły poprawę samopoczucia, z czego dla ok. 30% była to zdecydowana poprawa, która znacząco wpłynęła na ich codzienne funkcjonowanie i poprawę stanu zdrowia.


Czym się różni nietolerancja pokarmowa od alergii?

test na nietolerancje pokarmowe

Jakie są przyczyny nietolerancji pokarmowej?

Nieodpowiedni styl życia, w tym przetworzona żywność, używki, stres, leki czy infekcje mogą przyczyniać się do zaburzeń trawienia i funkcji bariery jelitowej, które są przypuszczalną przyczyną nietolerancji pokarmowej.

Jeśli się okaże, że mam nietolerancje pokarmowe to co dalej?

Jeśli wykonasz test na nietolerancje pokarmowe i okaże się, że występują u Ciebie dość liczne nietolerancje dietetyk przeprowadzi z Tobą szczegółową konsultację, podczas której wyjaśni Ci na ile czasu powinieneś odstawić dany produkt i czym go najlepiej zastąpić. Otrzymasz również szczegółową rozpiskę dotyczącą nietolerowanych pokarmów, ich występowaniu w pożywieniu wraz z listą tolerowanych zamienników. Na Twoją prośbę również rozpiszemy Plan Żywieniowy, który będzie indywidualnie dopracowany do Twoich potrzeb, nietolerancji, chorób, dolegliwości, trybu życia. Zajmiemy się Tobą tak, abyś odczuł tylko pozytywne aspekty zmiany sposobu odżywiania!

testy na nietolerancje


Testy na nietolerancje pokarmowe wykonujemy już od ok. 5 lat, byliśmy jednym z pierwszych gabinetów, które je oferowały, mamy duże doświadczenie, pomogliśmy już wielu osobom – możesz nam zaufać!

ZAPISZ SIĘ ONLINE


Masz więcej pytań dotyczących nietolerancji pokarmowych?
Zajrzyj tutaj
 lub zadzwoń do naszego dietetyka klinicznego: 724 200 063

TOP