KONSULTACJA Z PLANEM DIETETYCZNYM

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Dla kogo dopasowana dieta?

dopasowana dieta

Ściśle dopasowana dieta jest niezbędna dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi, które potrzebują dłuższej pomocy dietetyka i szczegółowej rozpiski indywidualnie dobranych posiłków oraz regularnych kontroli.

 

Na czym polega konsultacja z dietetykiem?

Pierwsza konsultacja składa się z:

  • wywiadu żywieniowego
  • wywiadu chorobowego
  • analizy dotychczasowego sposobu żywienia
  • analizy dostępnych wyników badań krwi lub nietolerancji pokarmowych
  • analizy składu ciała oraz interpretacji wyników
  • założenia Karty Pacjenta

Czas przeznaczony na pierwszą konsultację to ok. 60-90 minut, w zależności od stopnia zaawansowania problemów zdrowotnych. Konsultacja jest również po to abyś mógł przedstawić nam swoje oczekiwania. Podczas rozmowy dietetyk określa Twoją motywację do zmiany, a następnie definiuje realne cele do zrealizowania.

Na pierwszej wizycie będziesz proszony o przedstawienie aktualnych wyników badań – dietetyk na spotkaniu szczegółowo przeanalizuje Twój stan zdrowia. W razie konieczności poprosi o konsultację z lekarzem.

Podczas każdego spotkania dietetyk dokonuje profesjonalnych pomiarów, określając nie tylko Twoją masę ciała, ale także, dzięki profesjonalnemu analizatorowi składu ciała : zawartość tkanki tłuszczowej, wody, masy mięśniowej w Twoim organizmie oraz wiek metaboliczny i podstawową przemianę materii, która jest podstawą do określenia Twojego zapotrzebowania na kalorie.

Konsultacja ma na celu przybliżenie Twojej osoby dietetykowi, tak aby mógł w sposób profesjonalny zaproponować Tobie – Indywidualny Plan Żywienia.

Podczas kolejnych konsultacji pracujemy z Tobą nad trwałą zmianą nawyków, co jest gwarancją sukcesu. Zalecamy wizyty kontrolne co 3-4 tygodnie -  jest to optymalny okres, podczas którego zachodzą już konkretne zmiany w wyglądzie lub, w samopoczuciu, i należy je przedstawić dietetykowi, który w razie potrzeby modyfikuje dalsze zalecenia.

 

Co otrzymasz?

Otrzymasz jadłospis idealnie zbilansowany i dobrany do Twojej jednostki chorobowej oraz w miarę możliwości - preferencji smakowych.

Dopasowana dieta zostanie przygotowana na 7 dni lub 14 dni, którą będzie można powielić kilka razy. Między czasie spotykać się będziemy na konsultacjach kontrolnych (ich częstość zostanie indywidualnie dobrana na pierwszej wizycie)

 

Co warto przynieść ze sobą na pierwszą wizytę ? (nie jest to konieczne, aczkolwiek ułatwi pracę dietetykowi)

  • rozpiskę Twojej aktualnej diety z przykładowych 2 dni (np. jeden dzień weekendu i jeden dzień w tygodniu): ilość posiłków, produkty zjadane do każdego posiłku wraz z ich ilością
  • aktualne badania (max 6 miesięcy wstecz): morfologia, badanie moczu , TSH, glukoza na czczo, cholesterol całkowity oraz HDL i LDL, Alat, Aspat, OB / CRP.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

CENNIK

TOP