KONSULTACJA Z PLANEM DIETETYCZNYM

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Dla kogo dopasowana dieta?

dopasowana dieta

Ściśle dopasowana dieta jest niezbędna dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi, które potrzebują dłuższej pomocy dietetyka i szczegółowej rozpiski indywidualnie dobranych posiłków oraz regularnych kontroli.

Na czym polega konsultacja z dietetykiem?

Pierwsza konsultacja składa się z:

  • wywiadu żywieniowego
  • wywiadu chorobowego
  • analizy dotychczasowego sposobu żywienia
  • analizy dostępnych wyników badań krwi lub nietolerancji pokarmowych
  • analizy składu ciała oraz interpretacji wyników
  • założenia Karty Pacjenta

Czas przeznaczony na pierwszą konsultację to ok. 60-90 minut, w zależności od stopnia zaawansowania problemów zdrowotnych. Konsultacja jest również po to abyś mógł przedstawić nam swoje oczekiwania. Podczas rozmowy dietetyk określa Twoją motywację do zmiany, a następnie definiuje realne cele do zrealizowania.

Na pierwszej wizycie będziesz proszony o przedstawienie aktualnych wyników badań – dietetyk na spotkaniu szczegółowo przeanalizuje Twój stan zdrowia. W razie konieczności poprosi o konsultację z lekarzem.

Podczas każdego spotkania dietetyk dokonuje profesjonalnych pomiarów, określając nie tylko Twoją masę ciała, ale także, dzięki profesjonalnemu analizatorowi składu ciała : zawartość tkanki tłuszczowej, wody, masy mięśniowej w Twoim organizmie oraz wiek metaboliczny i podstawową przemianę materii, która jest podstawą do określenia Twojego zapotrzebowania na kalorie.

Konsultacja ma na celu przybliżenie Twojej osoby dietetykowi, tak aby mógł w sposób profesjonalny zaproponować Tobie – Indywidualny Plan Żywienia.

Podczas kolejnych konsultacji pracujemy z Tobą nad trwałą zmianą nawyków, co jest gwarancją sukcesu. Zalecamy wizyty kontrolne co 3-4 tygodnie -  jest to optymalny okres, podczas którego zachodzą już konkretne zmiany w wyglądzie lub, w samopoczuciu, i należy je przedstawić dietetykowi, który w razie potrzeby modyfikuje dalsze zalecenia.

Co otrzymasz?

Otrzymasz jadłospis idealnie zbilansowany i dobrany do Twojej jednostki chorobowej oraz w miarę możliwości - preferencji smakowych. Jadłospis zostanie wysłany na Twój email, a także poprzez aplikację – na telefon komórkowy.

Dopasowana dieta zostanie przygotowana na 7 dni, które będziemy powielać kilka razy, do 2 miesięcy. Między czasie spotykać się będziemy na konsultacjach kontrolnych (ich częstość zostanie indywidualnie dobrana na pierwszej wizycie)

Co warto przynieść ze sobą na pierwszą wizytę ? (nie jest to konieczne, aczkolwiek ułatwi pracę dietetykowi)

  • rozpiskę Twojej aktualnej diety z przykładowych 2 dni (np. jeden dzień weekendu i jeden dzień w tygodniu): ilość posiłków, produkty zjadane do każdego posiłku wraz z ich ilością
  • aktualne badania (max 6 miesięcy wstecz): morfologia, badanie moczu , TSH, glukoza na czczo, cholesterol całkowity oraz HDL i LDL, Alat, Aspat, OB / CRP.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

CENNIK

TOP