Na grzybicę pochwy narażone są najbardziej:
- kobiety ciężarne
- kobiety stosujące antykoncepcję
- kobiety przed miesiączką (w drugiej fazie cyklu)
- Kobiety cierpiące na cukrzycę, nadwagę lub otyłość
- Kobiety z niedoczynnością tarczycy
- Kobiety w okresie menopauzy
Objawy grzybicy pochwy:
- swędzenie i pieczenie pochwy
- gęsta, zazwyczaj w białym kolorze, serowata wydzielina z pochwy
- bolesne stosunki płciowe
- ból i pieczenie podczas oddawania moczu
Sprawdź, czy nie cierpisz na grzybicę ogólnoustrojową, grzybica pochwy może być jej symptomem!
Dowiedz się, jak skutecznie się jej pozbyć.
Tylko jedna kropla, a tak wiele informacji na temat Twojego stanu zdrowia
WAŻNE:
Przy zakażeniach grzybiczych pochwy należy zawsze sprawdzić, czy pierwotnym źródłem infekcji jest śluzówka pochwy i nie doszło do ogólnego zakażenia organizmu.
Dzięki Mikroskopowemu Badaniu Żywej Kropli Krwi dowiemy się, czy zakażeniem jest objęty cały organizm. Przy nawracających grzybicach pochwy, często nasilających się po stosunku płciowym - ta szansa zwiększa się.
JAK WYGLĄDA I OBJAWIA SIĘ GRZYBICA POCHWY?
Zakażone kobiety odczuwają jedynie lekki świąd w okolicy ujścia zewnętrznego pochwy, zwłaszcza przed miesiączką i nieświadome zagrożenia stanowić mogą źródło zakażenia dla swojego partnera. Schorzenie często ma przebieg ostry lub przewlekły i nawrotowy z okresami poprawy i pogorszenia. Objawy grzybicy zwykle rozwijają się szybko i gwałtownie, czemu towarzyszy ból, świąd i pieczenie w obrębie pochwy, które często nasilają się po stosunku płciowym. Błony śluzowe pochwy i sromu są obrzęknięte i zaczerwienione, a na ścianach pochwy zwykle widoczne są punktowe, rozsiane białe serowate naloty. Równocześnie pojawiają się piekące, gęste i serowate upławy przypominające ścięte mleko, lub rzadkie i wodniste. Objawom tym towarzyszy ból i pieczenie przy oddawaniu moczu oraz ból podczas stosunków płciowych. Zakażenie przechodzi często ze śluzówek na skórę warg sromowych, uda, krocze, pępek, pachwiny, okolice podsutkowe oraz przestrzeń międzypośladkową wywołując obrzęk tkanek i nieprzyjemne objawy pieczenia i świądu. Ma zwykle charakter typowego wyprzenia grzybiczego, często z krostkowymi wykwitami na obrzeżach stanu zapalnego. Oprócz pochwy zaatakowane chorobą mogą być również: szyjka macicy, gruczoł przedsionkowy, pęcherz i cewka moczowa. Przewlekająca się grzybica sprzyja powstaniu nadżerki szyjki macicy i pochwy, niosące zagrożenie rozwojem komórek nowotworowych.
Bez wyleczenie grzybicy ogólnoustrojowej - leczenie miejscowe grzybicy pochwy nie ma sensu.
Źródło: A.Janus: Nie daj się zjeść grzybom Candida
GRZYBICA TO CHOROBA OBOJGA PARTNERÓW
Przy problemach z grzybicą pochwy nie można zapomnieć o tym, aby jednocześnie leczony był partner. Leczenie tylko jednej osoby niestety daje krótkotrwały efekt.
Z tą myślą przygotowaliśmy dla Państwa promocje, tzw Pakiet Rodzinny, na który zapraszamy pary, a także rodziny z dziećmi.
Grzybica ogólnoustrojowa może dotyczyć każdego z NAS!
Osłabienie odporności: stres, antybiotyki, leki sterydowe, leki hormonalne/antykoncepcja, papierosy, alkohol, nieprawidłowa dieta, dysbioza jelit, namnażanie się Candida Albicans, zwiększona przepuszczalność jelit, osłabiona bariera: śluzówka jelit-krew
Grzybica ogólnoustrojowa
wzdęcia, gazy, nieprzyjemny zapach z ust, zaburzenia koncentracji, zmęczenie, nerwice, depresje, problemy z pamięcią, bóle głowy, bóle mięśni, zapalenia zatok, alergie, częste infekcje, trądzik i inne objawy
Grzybica paznokci, Grzybica stóp, Grzybice skóry, Grzybica pochwy, Grzybica penisa, Grzybica jelit
Wykonaj Mikroskopowe Badanie Żywej Kropli Krwi
Tylko jedna kropla, a tak wiele informacji na temat Twojego stanu zdrowia