PORÓWNANIE TESTÓW

ZAPISZ SIĘ NA BADANIE

Sprawdź jakie produkty są badanie w poszczególnych panelach: 

BADANE PRODUKTY W TESTACH

 

Czym się różni test stacjonarny czyli Food Detective od testów laboratoryjnych, czyli Food Test i Food Print?

FoodDetective™ jest pierwszym i jedynym na świecie ambulatoryjnym testem służącym do oceny poziomu specyficznych pokarmowo IgG. Wykonanie badania zajmuje jedynie 40 minut i nie wymaga specjalistycznego sprzętu oraz wykwalifikowanego personelu laboratoryjnego.

FoodDetective™ jest rodzajem „przyłóżkowej” szybkiej diagnostyki. Obecnie ten rodzaj diagnostyki znajduje szerokie zastosowanie w służbie zdrowia. Ogromną zaletą badań typu POC jest możliwość uzyskania wyniku badania w krótkim czasie w placówce medycznej, bez potrzeby wysłania próbki pacjenta do laboratorium, co skraca czas oczekiwania na wynik i skutkuje natychmiastową decyzją terapeutyczną. Zasada badania FoodDetective™ jest oparta o zasadę klasycznej metody ELISA

Wynik podany jest w formie jakościowej, czyli osoba wykonująca badanie na podstawie własnej oceny zabarwienia danego pola ocenia czy wystąpiła niska, średnia czy wysoka nietolerancja pokarmowa.

Testy laboratoryjne, wykonywane są metodą mikromacierzy lub Elisa, na wynik czeka się około 2 tygodni. Testy te autoryzowane są przez diagnostę laboratoryjnego, wynik określany jest ilościowo, czyli np. norma przeciwciał wynosi 8 U/ ml, a ilość przeciwciał IgG przeciwko białkom glutenu wynosi 24 U/ml , czyli wiemy dokładnie, że ilość przeciwciał aż 3-krotnie przekracza normę.

Czym się różni metoda mikromacierzy (testy oznaczone Food Print) od metody Elisa (testy oznaczone Food Test)?

Zasada mikromacierzowej metody FoodPrint jest oparta o zasadę klasycznej metody ELISA. Różnica polega na skali, w której wykonywane jest oznaczenie. Metoda FoodPrint jest miniaturyzacją klasycznej ELISA, przez co posiada ona szereg dodatkowych zalet.

Pierwotnie technologia mikromacierzy znalazła zastosowanie w badaniach genetycznych (DNA, ekspresji mRNA), gdzie odniosła sukces i pozwoliła na ogromny postęp w naukach biomedycznych.

TOP